DALŠÍ AKCE

VYBRAT DLE DATA

VYBRAT AKCI

FESTIVAL BOLLYWOODSKÉHO FILMU

17. 10. do 20. 10. 2019 » další informace

 
17. ročník FESTIVALU BOLLYWOODSKÉHO FILMU letos proběhne
od 17. do 20. října 2019 v KINĚ SVĚTOZOR - Praha
 
Festival bollywoodského filmu každým rokem otevírá bránu do indické kultury v pražském kině Světozor. Divákům nabízí jihoasijskou kinematografii, která svým rozsahem a produkcí filmů konkuruje americkému Hollywoodu! Bollywood – hindské filmy produkované v Bombaji – tzv. masala movies, si získaly mezinárodní popularitu, dokáží nejednoho rozplakat, rozesmát, roztančit a svou barevností vnést plno energie. Za těch několik ročníků konání festivalu se z Bollywoodu stal trend, móda a fenomén. Dokonce i ti, kteří stále ještě neviděli jediný indický film, mají dnes už názor na tance, příběh či délku. Vedle rostoucí popularity Bollywoodu se ovšem i samotná Indie chystá na roli světové velmoci. Indické hvězdy už úplně běžně jezdí natáčet do Londýna, Sydney, New Yorku, ale i do Prahy. Jihoasijská kinematografie neustále potvrzuje, že má co nabídnout.
 
Ovšem festival není jen o typickém Bollywoodu. Výrazněji než dříve se úspěšně začínají prosazovat mladí tvůrci. Žánrová pestrost, kterou přináší tato „nová krev“ je také obdivuhodná – od klasických modelů tradičního Bollywoodu, přes společenskou satiru, komedie s politickým podtónem, horory, thrillery, až po dramatické filmy srovnatelné s evropskou tvorbou. Festival poukazuje také na rozmanitost komerční i nekomerční indické kinematografie. Krátké dokumentární filmy nezkresleně popisují nesmlouvavý pohled do kultury a všedního života v Indii. A také výběr hindských, tamilských, marátských či bengálských filmů, hraných i dokumentárních, by měl dát dostatečně najevo, že Indie není jen o Bollywoodu… Zkrátka každý divák si určitě najde to své!
 
Nezapomeňte si poznamenat do diářů FESTIVAL BOLLYWOODSKÉHO FILMU od 17. do 20. října v kině Světozor. 
 
 
Zde je nový festivalový trailer:
 
 
 
 
TĚŠTE SE NA WORKSHOP BOLLYWOODSKÉHO TANCE
 
18. 10. od 16 h se pod vedením zkušených lektorek z taneční skupiny Om Dance Academy můžete naučit  jak správně tancovat Bollywood.
 
 
VSTUPENKY NA FILMY JSOU V PRODEJI
 
Lístky na filmy můžete začít kupovat na stránkách kina Světozor.
 
PROGRAM LETOŠNÍHO ROČNÍKU JE HOTOV
 
Velký i malý sál jsou připraveny s těmi nejlepšími hity letošního roku. Program toho, co vám určitě nemůže uniknout najdete tady.
 
 
ANI LETOS NEBUDE CHYBĚT BOLLYWOOD PARTY - SOBOTA 19. ŘÍJNA OD 21:00
 
Můžete se těšit na nejlepší bollywoodské hity po celý večer od 21 h až do rána v podání DJe DEEPAKA. Party zpestří svým vystoupením taneční skupina Om Dance Academy. Nebude chybět ani tombola. Party se letos uskuteční ve Futurum Music Clubu na Smíchově, Zborovská 7, Praha 5. Futurum je od kina Světozor jen pár minut přímou tramvají č. 9, která jede do zastávky Arbesovo náměstí. Vstupenky budou k dostání na místě.

 Staňte se členem klubu Svět kultury a zábavy a budete moci využívat výhod všech našich projektů:

každý den soutěže o vstupenky na koncerty, festivaly, o hodnotné ceny atd.

nejaktuálnější filmový program, připravované filmové premiéry, trailery

Poradíme, kam s dětmi za zábavou!

kulturní přehled... Když se chcete jít bavit

Vaše přihlašovací údaje Vám budou platit pro všechny výše uvedené weby | REGISTRACE

Právě teď má FANonline.cz 19 aktivních čtenářů.