DALŠÍ AKCE

VYBRAT DLE DATA

VYBRAT AKCI

G.LOVE

20. 10. 2019 » další informace

G. Love zahraje po jednadvaceti letech tuto neděli 20. října v Praze. Jako předskokan ho podpoří jihoafrický písničkář Gerald Clark. Spoluautorem jeho připravovaného alba je bluesová legenda Keb´Mo´.

Již za několik dnů se v Praze znovu objeví americký zpěvák, leader kapely G. Love & Special Sauce, Gareth Dutton, kterého všichni znají pod uměleckým jménem G. Love.

Na evropský kontinent se G. Love vydal na koncertní šňůru po dlouhých jednadvaceti letech, aby zde oslavil dvacet šest let na hudebních pódiích. V rámci tohoto turné se objeví i v České republice, a to hned dvakrát. 20. října odehraje akustický set v pražském Lucerna Music Baru a den na to 21. října zahraje poprvé v brněnském klubu Kabinet Múz. 

Multižánrový bluesman G. Love se po 20 letech vrací do České republiky. V Praze a v Brně oslaví 26 let na pódiích

„Myslím, že tuhle tour dlužím svým skalním fanouškům, kteří na mě dlouho čekali. Doufám, že tentokrát to dopadne lépe a budeme moct znovu přijet dřív než za dalších dvacet let. Řekněte všem svým kamarádům, ať přijdou, mají se na co těšit“. Těmito slovy komentoval svou dlouhou koncertní pauzu v Evropě v rozhovoru pro časopis Headliner.

G. Love okouzluje své fanoušky lehkostí, s jakou míchá dohromady různé hudební styly jako jsou blues, hip-hop, funky nebo jazz. Ve svých textech řeší vážná společenská témata stejně jako oslavuje svobodu, štěstí a lásku.  Jeho hudební styl má hodně společného třeba s jeho kamarádem Jackem Johnsonem nebo třeba s Beckem.

 „Mám v plánu rozdat svým fanouškům na koncertě v Praze a v Brně lásku a doufám, že se tam setkám s co nejvíce lidmi, kteří si tu lásku odnesou domů a podělí se o ni s nějakým dalším a ti zas s někým dalším. Co víc si přát,“ dodal.

V tuto chvíli dokončuje G. Love nový materiál na sólové album, které plánuje vydat v lednu příštího roku. Album se bude jmenovat The Juice a jeho koproducentem a spoluautorem není nikdo menší než bluesová legenda Keb´Mo´, který nedávno koncertoval v Praze. Druhým spoluautorem je držitel hudební ceny Grammy Gary Nicholson.

„Vždy jsem se snažil dělat hudbu, která má pozitivní sílu. Je pro mě důležité, aby toto album posílilo ty, kteří každý den bojují za dobrou věc. Chci jejich boj obohatit o empatii a jednotu. Napsal jsem toto album, aby lidem, kteří se snaží udělat naši planetu lepším místem, dodalo sílu. Jsou to lidé, které chci svou hudbou povzbudit. Mám o hodně více inspirace než kdykoliv předtím. Cítím se více přemýšlivým, ostříleným a sebevědomým. Nahrávám album, jaké jsem chtěl vždycky natočit.“

Na obou koncertech, tedy jak v Praze, tak v Brně, vystoupí jako předskokan G. Lovea jihoafrický zpěvák a skladatel Gerald Clark, který již několik let žije v Třebíči. Ten je nejen jeho velkým fanouškem, ale především taktéž skvělým hudebním vypravěčem. A mají toho společného mnohem víc. Stejně jako G. Love nebo jeho kamarád Jack Johnson nachází inspiraci mimo jiné ve vlnách a v surfování.

 

 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.

Koncert pořádá agentura Liver Music.

www.livermusic.cz

https://www.facebook.com/events/376537703220700/

https://www.facebook.com/glovespecialsauce/

https://philadelphonic.com/

https://www.facebook.com/geraldclarkmusic

https://www.youtube.com/user/geraldclarkmusic/videosStaňte se členem klubu Svět kultury a zábavy a budete moci využívat výhod všech našich projektů:

každý den soutěže o vstupenky na koncerty, festivaly, o hodnotné ceny atd.

nejaktuálnější filmový program, připravované filmové premiéry, trailery

Poradíme, kam s dětmi za zábavou!

kulturní přehled... Když se chcete jít bavit

Vaše přihlašovací údaje Vám budou platit pro všechny výše uvedené weby | REGISTRACE

Právě teď má FANonline.cz 24 aktivních čtenářů.