DALŠÍ AKCE

VYBRAT DLE DATA

VYBRAT AKCI

Deep Blue Something (USA) + support

29. 05. 2019 » další informace

 

29.5.2019 / 20:00  ROCK CAFÉ PRAHA

V Rock Café se na jeden den zastaví čas v devadesátkách s americkou kapelou Deep Blue Something. Každý z nás zná jejich hlavní hit „Breakfast At Tiffany’s“, který koluje v žilách celosvětových rádií již od devadesátek (jen tak pro zajímavost, v tomto notoricky známem singlu se zpívá o rozcházející se dvojici a že jediná věc, kterou měli společnou bylo, že viděli film Snídaně u Tiffanyho). 

 

Zpěvné melodie a texty, chytlavé a velmi hravé riffy kytar, které roztančí každého, vám připomenou, jak jste na tyhle písně kdysi tančili, když je hráli z rádií. Velmi kvalitní indie rock s pop rockem, ve kterém je slyšet vyhranost, profesionalita, emocionální stabilita a světoběžnost. Ve skutečnosti je hudba kapely Deep Blue Something takový jeden pulsující sen popu od Beach House, shoegaze riffy od My Bloody Valentine a folkový nádech jako od kapely Counting Crows. Nesmrtelné písně Deep Blue Something milují dnes lidé několika generacích po celém světě.

Jejich nejznámější album s názvem Home vydali v roce 1995. Singly z něj se během pár dní dostaly mezi nejlepší písně v amerických i britských žebříčcích a bývali často použity v amerických filmech. Jejich poslední album, nesoucí název podle kapely Deep Blue Something, bylo vydáno v roce 2001. Oproti předešlé tvorbě, která byla čistě pop rocková, se najednou zařadili i do alternativnějších žánrů. Jejich písně jsou od té doby daleko hravější, melancholičtější, ale i shoegazeové a dream-popové.

Tihle američtí velikáni se na hudební scéně pohybují již od roku 1991, ale ze světu neznámých důvodů se v roce 2001 rozpadli. Každý z nich se poté vydal na cestu sólové tvorby. Po dlouhé pauze se ovšem dali znova dohromady - v roce 2015! Od té doby znovu brázdí po legendárních světových klubech. A mezi nimi nebude chybět ani pražské Rock Café, kam Deep Blue Something zavítají ve středu 29.5. V Praze v Rock Café se naskýtá jedinečná příležitost vidět je na evropském pódiu poprvé od konce devadesátek a vůbec poprvé v ČR!

Vstupenky: 400,- + poplatky /v Rock Café Shop (út – pá 16-21, so 17-21), GoOut / 500,- na místě

 Staňte se členem klubu Svět kultury a zábavy a budete moci využívat výhod všech našich projektů:

každý den soutěže o vstupenky na koncerty, festivaly, o hodnotné ceny atd.

nejaktuálnější filmový program, připravované filmové premiéry, trailery

Poradíme, kam s dětmi za zábavou!

kulturní přehled... Když se chcete jít bavit

Vaše přihlašovací údaje Vám budou platit pro všechny výše uvedené weby | REGISTRACE

Právě teď má FANonline.cz 36 aktivních čtenářů.