DALŠÍ AKCE

VYBRAT DLE DATA

VYBRAT AKCI

Deep Blue Something (USA) + support

29. 05. 2019 » další informace

 

29.5.2019 / 20:00  ROCK CAFÉ PRAHA

V Rock Café se na jeden den zastaví čas v devadesátkách s americkou kapelou Deep Blue Something. Každý z nás zná jejich hlavní hit „Breakfast At Tiffany’s“, který koluje v žilách celosvětových rádií již od devadesátek (jen tak pro zajímavost, v tomto notoricky známem singlu se zpívá o rozcházející se dvojici a že jediná věc, kterou měli společnou bylo, že viděli film Snídaně u Tiffanyho). 

 

Zpěvné melodie a texty, chytlavé a velmi hravé riffy kytar, které roztančí každého, vám připomenou, jak jste na tyhle písně kdysi tančili, když je hráli z rádií. Velmi kvalitní indie rock s pop rockem, ve kterém je slyšet vyhranost, profesionalita, emocionální stabilita a světoběžnost. Ve skutečnosti je hudba kapely Deep Blue Something takový jeden pulsující sen popu od Beach House, shoegaze riffy od My Bloody Valentine a folkový nádech jako od kapely Counting Crows. Nesmrtelné písně Deep Blue Something milují dnes lidé několika generacích po celém světě.

Jejich nejznámější album s názvem Home vydali v roce 1995. Singly z něj se během pár dní dostaly mezi nejlepší písně v amerických i britských žebříčcích a bývali často použity v amerických filmech. Jejich poslední album, nesoucí název podle kapely Deep Blue Something, bylo vydáno v roce 2001. Oproti předešlé tvorbě, která byla čistě pop rocková, se najednou zařadili i do alternativnějších žánrů. Jejich písně jsou od té doby daleko hravější, melancholičtější, ale i shoegazeové a dream-popové.

Tihle američtí velikáni se na hudební scéně pohybují již od roku 1991, ale ze světu neznámých důvodů se v roce 2001 rozpadli. Každý z nich se poté vydal na cestu sólové tvorby. Po dlouhé pauze se ovšem dali znova dohromady - v roce 2015! Od té doby znovu brázdí po legendárních světových klubech. A mezi nimi nebude chybět ani pražské Rock Café, kam Deep Blue Something zavítají ve středu 29.5. V Praze v Rock Café se naskýtá jedinečná příležitost vidět je na evropském pódiu poprvé od konce devadesátek a vůbec poprvé v ČR!

Vstupenky: 400,- + poplatky /v Rock Café Shop (út – pá 16-21, so 17-21), GoOut / 500,- na místě

 


Staňte se členem klubu Svět kultury a zábavy a budete moci využívat výhod všech našich projektů:

každý den soutěže o vstupenky na koncerty, festivaly, o hodnotné ceny atd.

vstupenky na různé kulturní akce za nejnižší cenu

nejaktuálnější filmový program, připravované filmové premiéry, trailery

široká nabídka velkoformátových plakátů zdarma

kulturní přehled... Když se chcete jít bavit

Vaše přihlašovací údaje Vám budou platit pro všechny výše uvedené weby | REGISTRACE

oficiální partneři FANonline.cz

Právě teď má FANonline.cz 77 aktivních čtenářů.